Vianočný marketing 2023 na sociálnych sieťach: Tipy a triky pre úspešnú sezónu

od | sep 21, 2023 | Vianočný marketing | 0 komentárov

Teším sa na to, že spolu prežijeme Vianoce 2023. Ja som TAMI a môj blog @instaranajky slúži na edukáciu o tom, ako čo najlepšie využiť marketing v prospech vášho podnikania. V mojej konzultačnej praxi som si všimla, že mnohí z vás zažívajú výrazné psychické napätie a stratu sústredenia od septembra až do februára. Moje prianie je, aby ste si tento rok užili Vianoce naplno a nechali sa unášať ich kúzlom. Preto vám ponúkam nový pohľad na sebarealizáciu, prácu, podujatia, tvorbu, podnikanie a komunikáciu.

Netlačte a nesiľte! Uvoľnite sa …

Vyzerá vaša vianočná marketingová stratégia ako opakovanie minulých piatich rokov? Je čas niečo zmeniť! Konkurencia je dnes väčšia než kedykoľvek predtým, ľudia opatrní a zahltení ponukami, tak prečo to neskúsiť ponovom?

Sviatočný marketing je o tom, ako sa výrazne odlišovať od iných značiek, aby ste si získali väčšiu základňu verných zákazníkov.

Jedným zo spôsobov ako sa odlíšiť, je pridať viac pohody a ľudskosti do vašej komunikácie nielen na sociálnych sieťach, ale aj v offline. Šírte dobro, radostné posolstvá a obdarovávajte nezištne.

Ja mám pre vás darček- ADVENTNÝ KALENDÁR POHODY 2023 a 24 úlohami a nápadmi, ktoré na prvý pohľad vôbec nesúvisia s marketingom ani rastom biznisu…ale na konci dňa vyústia do vašej pohody a hojnosti aj v tejto oblasti.

Instavianoce

 

Kým sa vám súbor sťahuje- chilloutnite so mnou a ostávajte v prepojení na YouTube.

Počas tohto roku som bola hostkou mnohých podcastov. Chcela by som dať do pozornosti práve TouchIT, v ktorom hovorím o možnostiach sociálnych sietí v službách biznisu a podnikateľov. Venujte tejto téme 25 min. a verím, že si odnesiete aspoň 3 body, ktoré viete do podnikania a komunikácie na sociálnych sieťach implementovať pred štartom Vianočných kampaní:

Budete pred Vianocami nakupovať online? Buďte obozretní a verím, že vám pomôže reportáž TA3, kde som bola pozvaným expertom ohľadne trikov, ktoré obchodníci využívajú pre sviatkami. Kliknutím na tento odkaz si pozriete video:

 

Ak ste na strane obchodníkov, potom vás poteší zopár tipov “Ako na úspešný marketing na sociálnych sieťach”:

1. Vytvorte vianočný obsah

Nechajte svoj Instagram žiariť vianočnou náladou! Zdieľajte vianočne ladené fotografie a videá vášho produktu alebo služby. Kreativita je kľúčom, takže nechajte svojej predstavivosti voľný priebeh.

2. Ponúknite vianočné zľavy a akcie

Urobte svoje produkty prístupnejšími tým, že ponúknete časovo-obmedzené zľavy alebo vianočné balíčky. Ľudia milujú pocit, že dostali výhodnú ponuku.

3. Personalizované darčeky

Ak máte možnosť, ponúknite možnosť personalizácie produktov pre vianočné darčeky. Personalizovaný darček je vždy osobnejší a cennejší.

4. Jasné vianočné označenie

Pridajte vianočné označenie, kľúčové slová do AltTextu alebo hashtagy do svojich príspevkov, aby boli vaše produkty/služby ľahšie nájditeľné. Pomôžete tým ľuďom, ktorí hľadajú vianočné darčeky, nájsť práve vaše produkty.

5. Recenzie a hodnotenia

Zdieľajte recenzie a hodnotenia vašich spokojných zákazníkov. Dôveryhodné referencie môžu pomôcť ľuďom uveriť v kvalitu vášho produktu alebo služby.

6. Kvalitné fotografie a popisy

Zabezpečte, aby vaše fotografie boli vysoko kvalitné a popisy produktov boli informatívne a presvedčivé. Kvalita a jasné informácie robia zákazníkom rozhodovanie ľahším.

7. Vianočný marketingový plán

Vytvorte plán obsahu na celé vianočné obdobie s konkrétnymi dátumami a príspevkami. Dobrý plán vám pomôže udržať si prehľad a správne načasovať vaše príspevky.

8. Sledujte trendy

Sledujte aktuálne vianočné trendy a prispôsobte svoj obsah a produkty. To vám pomôže byť v súlade s vkusmi a preferenciami vašej cieľovej skupiny.

9. Oslovte svoju cieľovú skupinu

Analyzujte, kto sú vaši potenciálni zákazníci a vytvorte obsah, ktorý bude pre nich relevantný. Lebo vianočné darčeky sú osobnou záležitosťou.

10. Reklama v stories

Využite Instagram Stories na rýchle a pútavé reklamy vašich produktov alebo akcií. Stories sú výborným spôsobom, ako osloviť publikum na Instagrame.

11. Zaujmite a personalizujte

Váš obsah na sociálnych sieťach či pre emailing viete spestriť mnohými AI nástrojmi, ktoré v obmedzenom režime môžete využívať aj zadarmo. Ja rada svojim klientom posielam personalizovaný pozdrav od AI Santu a vyskúšajte napr. vašich blízkych prekvapiť niečím takýmto:

 

12. INSTAVIANOCE ZA 9,90 EUR
Zakúpte si online sprievodcu Instavianoce dnes za 9,90 Eur a krok po kroku si pripravte marketingový a komunikačný plán pre sociálne siete už dnes.

Pripájam screenshoty z esprievodcu a verím, že sa dôkladne pripravíte na vianočný marketing na Instagrame.

Sprievodca Sviatočným Instagramom pre biznisy obsahuje nápady, odporúčania, tipy a triky, ako originálne vyniknúť na Instagrame, zacieliť reklamu a získať náskok pred konkurenciou počas sviatkov a tesne po novom roku.

Špecifikácia emócii, ponuky, cieľovky, riešenia, predajne zaobaleného profilu na sociálnych sieťach, nápady na obsah predsviatočných postov a ukážky textov či vizuálov do postov na Instagrame. Playlist vianočných skladieb. Súčasťou sprievodcu sú aj ukážky nastavenia reklamných kampaní Meta tak, aby ste vynikli a ušetrili financie.

Sprievodca má 68 strán a 3 časti podľa štádia marketingovej komunikácie:

  1. Prípravnú fázu
  2. Vianočnú fázu
  3. Posviatočnú fázu
  • 16 videonávodov pre tvorbu vizuálov, nastavenia alebo cielenú reklamu
  • 10 užitočných linkov a študijných zdrojov na stiahnutie
  • Galéria Vianočných vizuálov na stiahnutie pre vašu úpravu
  • Bonusové tipy
  • Všetko na jednom mieste

Šťastné a veselé predaje na INSTAVIANOCE

Nezabudnite si pozrieť naše ďalšie tipy a triky pre úspešný vianočný marketing na mojom Instagram profile @instaranajky a začnite predajne komunikovať na svojom Instagrame! 🎅🎁🌟

Máte možnosť získať e-sprievodcu INSTAVIANOCE za zvýhodnenú cenu, aby ste mohli mať tú najlepšiu vianočnú sezónu pre svoj biznis🎄💫

TAMI

Mgr. Tamara Rogožníková Gončarova, PhD.

O TAMI

Služby

Spolupráca

 

KONTAKT

Marketrix s.r.o. 

Budatínska 3687/10, 851 06  Bratislava

Tel. a WhatsApp:

SOCIALS

LinkedIn

YouTube:

NEWSLETTER

Ešte sekundu počkajte 

Ako bonus odo mňa získate tie najlepšie informácie zo sveta sociálnych sietí. Priamo do e-mailu. Nemusíte nikam chodiť.

Prvé novinky prídu čoskoro. Zostaňte v spojení.