Ako na sociálne siete – novinky marec 2024

od | mar 12, 2024 | Novinky | 0 komentárov

Novinky, o ktorých musíte vedieť!

🌸Google Moja Firma pridáva ukážky príspevkov zo sociálnych sietí! Skvelá novinka pre firmy, ktoré chcú zlepšiť svoju prezentáciu na Google!

Google Moja Firma teraz zobrazuje ukážky príspevkov z prepojených sociálnych sietí ako Facebook, Instagram, YouTube, LinkedIn, Pinterest, TikTok a X.

Čo to pre vás znamená?

🌸Zvýšená viditeľnosť: Vaše príspevky sa zobrazia priamo vo vašom profile Google Moja Firma, čím sa zvýši šanca, že ich uvidia potenciálni zákazníci.

🌸Väčšia angažovanosť: Ukážky príspevkov môžu vzbudiť záujem ľudí a motivovať ich k návšteve vašich webových stránok alebo sociálnych profilov.

🌸Zlepšenie SEO: Google vníma aktivitu na sociálnych sieťach ako signál relevantnosti, takže prepojenie vašich profilov môže pomôcť vášmu umiestneniu vo vyhľadávaní.

Ako to funguje?

Prepojte svoje profily na sociálnych sieťach s Google Moja Firma.

Google automaticky zobrazí najnovšie príspevky z vašich prepojených profilov.

Ľudia si môžu priamo z vášho profilu Google Moja Firma prezrieť vaše príspevky a interagovať s nimi.

Instagram v spolupráci s Metou pre užívateľov pripravil množstvo noviniek.

🌸V Instagram Direct (DM) bude teraz možné upravovať odoslané správy a pripevňovať dôležité konverzácie. Okrem toho sa objavia nové motívy chatov a ďalšie kreatívne možnosti. Novinky zahŕňajú aj editáciu správ až do 15 minút po odoslaní, možnosť pripevniť až tri chaty do hornej časti schránky a možnosť zapnúť/vypnúť potvrdenie o prečítaní správ. Navyše budú k dispozícii nové motívy chatov a možnosť ukladať obľúbené samolepky. Instagram sa snaží posilniť Instagram Direct ako kľúčový prvok aplikácie, keďže sa čoraz viac používateľov presúva z verejného zdieľania obsahu do súkromných chatov.

🌸Instagram zdieľa nový prehľad účinných marketingových koncepcií, ktorý poskytuje inšpiráciu pre obsah na Instagrame. Pozrite si prehľad priamo na Instagrame a pamätajte, že príbeh a autentickosť vládnu sociálnych sieťam-  tipy, ktoré môžu byť užitočné na zlepšenie výsledkov vašej značky nájdete tu: Instagram

🌸Instagram by užívateľov mal lepšie chrániť pred spamom a scamom. Medzi novinky patria varovania pri požiadavkách na prepojenie od potenciálne podvodných profilov a upozornenia pri označení alebo zmienke od účtu, ktorý nesledujete. Tieto priame upozornenia majú za cieľ zvýšiť povedomie o možných podvodoch a zlepšiť bezpečnosť používateľov.

🌸 Instagram testuje funkciu automatického prehrávania galérií (carousels) v Reels.

🌸 Instagram povzbudzuje používateľov, aby vytvárali viac príspevkov v kolaborácií čiže aj v komerčnej spolupráci.

🌸Funkcia udalostí (events) na Instagrame sa zruší 19. marca 2024.


🌸TikTok v USA chcú o 165 dní zablokovať, ak ho ByteDance neodpredá. TikTok je natoľko mocný spomedzi sociálných médií, že ho využíva aj Joe Biden na prezidenstkú kampaň. Je to líder a keby neohrozoval svojou popularitou Meta a Google média, tak by ho neriešili. Chopte sa šance a študujte- tu je najnovší online tréning o TikToku z mojej dielne- must have https://tamaragoncarova.sk/produkt/tiktok2024/

🌸Meta aktualizuje svoj program Creator Bonus s cieľom posilniť produkciu pre tvorivé talenty na Facebooku. Novinky zahŕňajú odstránenie limitu pre mesačnú výplatu, zapojenie do rôznych typov reklamného obsahu a zvýšenie počtu tvorcov zapojených do programu v ďalších krajinách. Meta tiež zavádza nové metriky a prechádza na výkonnostný model výplaty reklám. Ďalšie informácie o aktualizáciách nájdete na blogu Mety.

🌸Meta spustila rozhranie API pre aplikáciu Threads, ktoré umožňuje partnerom z platformy pre správu sociálnych sietí plánovať a spravovať obsah v Threads z jedného miesta. Spolupracuje s rôznymi tretími stranami a plánuje širšie spustenie API do konca júna. Očakávam možnosť plánovať si príspevky cez Meta Business Suite a skorý príchod reklamy- preto si túto sieť zapojte do svojho social media mixu. Odporúčam si vypočuť tento  podcast, kde som nedávno bola hosťom.


🌸Svadobná sezóna sa blíži a ľudia sa obracajú na Pinterest, aby našli inšpiráciu, naplánovali a nakúpili na svoj výnimočný deň. S viac ako 3 miliardami vyhľadávaní súvisiacich so svadbami a 10 miliardami uložených svadobných nápadov za rok celosvetovo, ponúka Pinterest množstvo nových nápadov pre páry a hostí po celom svete.

Trendy svadieb v roku 2024:

Menšie a uvoľnenejšie oslavy: Ľudia sa tento rok vyhýbajú stresu z veľkých svadieb a plánujú menšie a intímnejšie stretnutia v duchu “tichého života”.

Nadčasová elegancia: Pozoruje sa nostalgia za minulými obdobiami, o čom svedčí nárast vyhľadávaní vintage svadieb.

Farebná explózia: Generácia Z vedie boj proti nudným béžovým a bielym svadbám a prináša renesanciu farebných a žiarivých svadobných estetických prvkov.

Ak podnikáte v oblasti organizácie svadieb resp. dodávate svadobné produkty alebo služby, venujte svoju pozornosť tomuto svadobnému sprievodcovi 2024 od Pinterestu.

Osviežte si aj odber newslettra a prihláste sa tu, aby žiadna novinka neunikla vašej pozornosti: https://tamaragoncarova.sk/prihlasit-sa-na-odber-noviniek

Bol tento prehľad pre vás užitočný? Prosím, podieľajte ho so známymi!

TAMI

Mgr. Tamara Rogožníková Gončarova, PhD.

O TAMI

Služby

Spolupráca

 

KONTAKT

Marketrix s.r.o. 

Budatínska 3687/10, 851 06  Bratislava

Tel. a WhatsApp:

SOCIALS

LinkedIn

YouTube:

NEWSLETTER

Ešte sekundu počkajte 

Ako bonus odo mňa získate tie najlepšie informácie zo sveta sociálnych sietí. Priamo do e-mailu. Nemusíte nikam chodiť.

Prvé novinky prídu čoskoro. Zostaňte v spojení.