Prečo nová appka BeReal neuspeje

od | sep 3, 2022 | Nezaradené, Novinky | 0 komentárov

Dobrý nápad s nudnými a nekvalitnými fotkami. Nová aplikácia, ktorá vďaka zvedavosti dospelých a nude mladých počas prázdnin dostala boost podľa môjho názoru nemá šancu na zatmenie TikToku či Instagramu.

Appka BeReal sa zrodila vo Francúzsku v roku 2020, kedy som ju aj prvý krát nainštalovala- neporozumela-odinštalovala. Hm, ale to som urobila 2x aj s TikTokom od roku 2018 ale v roku 2019 som spozorovala monetizačný potenciál a neprekonateľnú stratégiu ByteDance.

Appka získala na popularite vďaka viac ako 20 mil. stiahnutiam a získaním 30 mil. USD investícií (ocenená na 600 mil. USD).

Fráza ⚠️ Time to BeReal. ⚠️ je už svetovým memom.

Koncept je nápaditý- vytvoriť ANTI INSTAGRAM.

Asociácie s Instagramom sú luxus, dovolenky, nereálne krásni ľudia a miesta, štýlové oblečenie a fotky. Síce sa Mark a Adam snažia potlačiť viac videoobsah, ktorý by bol viac živší a menej dokonalý, ale my ešte stále pokračujeme s fotením rannej kávy a západu slnka ( hehe, najmä ja).

Instagram je epochálnou snahou ukazovať svet nereálne krajším a to evidentne mnoho ľudí chce vidieť (reality a banálnosti máme navôkol dosť).

bereal instagram

Tu sa na scéne objavuje BeReal a podstata appky spočíva v nasledovnom:
  1. Do appky neviete uploadnúť foto. Viete sa odfotiť iba v appke a len vtedy, keď vám sociálna sieť pošle notifikáciu.
  2. Pozerať si cudzí obsah môžete len vtedy, ak ste publikovali ten svoj. Každý deň v rôznych časoch.

Drahí dospeláci- podnikatelia, vy by ste na toto mali čas?

A aj keby áno, nepovažujete za nebezpečné zdieľať momentálnu polohu GPS, miesto a ľudí/miesta/pracovné záležitosti sociálnej sieti?

Okrem 100 neodpovedaných emailov, 30 neodpísaných správ a vôbec popri tisíc povinnostiach od účtovníčky, daňového, dodávateľa či reklamácii zákazníka by ste ešte mali reagovať na notifikáciu „máte 2 min. aby ste si otvorili appku a odfotili sa“ kde ste práve teraz a čo robíte?

Verím, že ste si odpovedali a toto sú moje hlavné dôvody, prečo nevidím monetizačný potenciál tejto appky (aspoň v jej terajšej podobe) a nepredpokladám príchod platiaceho (bonitného) publika, keďže bonitní ľudia nemajú čas na blbosti J

Z pohľadu udržiavania pozornosti užívateľov je appka perfektná. Každý deň dostanete upozornenie, že máte 2 min. na publikáciu pravdivej fotky. Každý aktívny užívateľ sociálnej siete je jej autorom. Každý fotka je momentka z 2 kamier- frontálnej a zadnej. Pri zábere ani seba nevidíte, preto vaše selfie fotky sú prinajmenšom „čudne škaredé“.

A teraz ten najodpisujúcejší problém- sociálna sieť BeReal je neskutočne nudná. Delím sa svojim dojmom, aby ste nemuseli vy strácať svoj drahocenný čas a radšej si rozhýbali váš TikTok či Instagram/Facebook Reels.

Social Video

Polovica ľudí (followerov/following) sedí doma pred notebookom/TV alebo venčí psa a druhá polovica niekam ide. Neviete ani kontext, ani mnohých ľudí nepoznáte, ani neviete, čo tým chceli povedať.

Sociálna sieť je zatvorená, takže nevidíte počet priateľov iných užívateľov alebo kto ich sleduje ani žiadne iné štatistiky. Profil pozostáva len z fotky a popisu. Ostatní môžu reagovať na tvoju foto emoji- svojou emóciou. Našla som natívny reklamný úlet 3 značiek vrátate gigantu Chipotle. Nájsť si cieľovku tu zatiaľ nie je možné. Množstvo jednoduchého, nekvalitného, podobného obsahu od neznámych ľudí. Appka môže nabrať dych vtedy, ak sem príde hviezda- Billy Eilish to tu skontrolovala a ak by prišla „najvychytanejšia celebrita“ typu Kim Kardashian a nechala by vás nahliadnuť do natáčania „The Kardashians“ možno by to pritiahlo pozornosť značiek. Ale ona sem nepríde, kým tu nezarobí veeeeeľa peňazí takže nič. Zatiaľ urobí integrácie pre Beats a kampaň pre Balenciagu cez Instagram.

Zdroj

Sieť ešte nefunguje stabilne, vyskytujú sa chyby a fotku niekedy naťahuje aj pár minút pri stabilnom 4G pripojením

Môžete pozerať feed „my friends“ (aj z kontaktov) alebo svetový „discovery“. Je to čudné, pozeráš náhodné rozhegané selfo-fotky náhodných ľudí v neznámych miestach.

BeReal sa zbavil známky oceňovania, aby ste sa tu cítili príjemne (a nie deprimovane ako na Instagrame). Jediným pozitívnym bodom je fakt, že náš život je často nudný, monotónny a neupravený. Život nie je len v private jet na Maldivách, ale aj doma, v pracovni, so psom, bez makeupu, striedavé fotky plafónu a kuchyne/postele…a v tom sme si všetci podobní. Pre mňa je napríklad aj takáto pravdivá nudná banalita tiež skľučujúca. Ja chcem vidieť niečo motivujúce, inšpiratívne, napĺňajúce energiou a estetickosťou, vy to máte ako? Napíšte mi sem: https://www.instagram.com/instaranajky

Spasenie od deprivácie informačným tokom viete vyriešiť vypnutím sa od internetu, TV a toxických ľudí- to pomáha najlepšie. Sociálnu sieť odporúčam využívať vyslovene na účely zárobku, podnikania a komunikácie so zákazníkmi- hotovo! Váš život, čas a hranice privátnosti sú len a len vaše. Nenechávajte tam miesto pre sociálnu sieť- nech by sa volala akokoľvek!

 

TAMI

Mgr. Tamara Rogožníková Gončarova, PhD.

O TAMI

Služby

Spolupráca

 

KONTAKT

Marketrix s.r.o. 

Budatínska 3687/10, 851 06  Bratislava

Tel. a WhatsApp:

SOCIALS

LinkedIn

YouTube:

NEWSLETTER

Ešte sekundu počkajte 

Ako bonus odo mňa získate tie najlepšie informácie zo sveta sociálnych sietí. Priamo do e-mailu. Nemusíte nikam chodiť.

Prvé novinky prídu čoskoro. Zostaňte v spojení.