Čo je to Clubhouse a prečo je vhodný pre osobné značky

od | jan 11, 2021 | Nezaradené, Novinky | 0 komentárov

Čo je to Clubhouse?

Aplikácia Clubhouse https://www.joinclubhouse.com/ je sociálnou sieťou, ktorá funguje v audioformáte. Ak ste sa stretli s pojmom FOMO (fear of missing out) v súvislosti so sociálnymi sieťami, Clubhouse  je presne ukážka, ako LIVE hlasové vysielanie pre exkluzívne pozvaný okruh ľudí môže zožať úspech. Ešte som sa nestretla s audio sociálnou sieťou, ktorú ako užívateľ neviem naplno využívať, kým ma tam niekto „in house“ nepozve. Účinkujúci v tejto appke sa môžu pohybovať z „room“ do „room“- sú to také virtuálne miestnosti a diskutovať na tému umenia, biznisu, osobného rozvoja, psychológie, hudby…atd´.

Zaujalo vás to? Poďme sa pozrieť bližšie na to, ako vývojári predstavili tento produkt svetu:

„Clubhouse is a new type of social product based on voice. It allows people everywhere to talk, tell stories, develop ideas, deepen friendships, and meet interesting new people around the world.“

Chlapcom zo Silicon Valley sa už dostavila aj mediálna sláva v The New York Times, Forbes, The Telegraph, TechCrunch, The Information, CNBC, a WIRED  a beta verzia čoskoro naberie na veľkosti. A vy si poviete, že o Clubhouse prvý krát počujete. Možno si poviete „ďalšia appka v smartfóne“…áno, ale vidím v nej potenciál.

Plný funkcionál aplikácie je zatiaľ prístupný len užívateľom jabĺk s operačným IOS. Androidy čakajú v čakárni.

Link na stiahnutie appky: https://apps.apple.com/us/app/clubhouse-drop-in-audio-chat/id1503133294

Ako funguje

Na tejto platforme si v reálnom čase užívatelia vymieňajú stories, chatujú, rozprávajú sa, prednášajú a pýtajú sa (interaktivita), spolupracujú a brainstormujú. Vypĺňa presne tú povestne chýbajúcu ingredienciu sociálnej siete- interakcie, komunitnosti a socializácie.

Vyniká svojou exkluzivitou, hlasovou podobou a sociálnym rozmerom. Ak ste podnikateľ, kouč, tréner, vedec/odborník, osobnosť v ľubovoľnej niche- buďte tu. Pre osobné značky a odborníkov z LinkedInu, Facebooku či Instagramu poslúži ako skvelé miesto pre budovanie expertízy, networkingu a vzájomnej podpory v globálnom rozmere. V LIVE formáte pendlujete z room do room. Ak vás talk zaujme a chcete sa zapojiť, zdvihnete „virtuálnu ruku“ a zapojíte sa do diskusie. Miesto pre konštruktívne debaty v kruhu dôkladne vyselektovaných užívateľov. Bonusom je aj hlasový formát- ženy pochopia (no-makeup, no-filter).

Vidím túto sociálnu sieť ako silného hráča spomedzi cieľovky LinkedIn, Twitteru a Youtube, pričom im nekonkuruje, ale dopĺňa odborné kruhy s výrazne networkovým prístupom k užívateľom. Koncentrácia sa presúva z pripraveného obsahu na konverzáciu v aktuálnom čase. Selekcia kvalitných užívateľov sa dáva na zodpovednosť samotným užívateľom.

Prvý krát som o Clubhouse počula na TikToku, kedy vysielateľ pozýval do room a pýtal si „handle“ koncom decembra 2020. Zatiaľ som sa dostala len k registrácií, pozdieľam proces a čoskoro pripravím druhú časť článku s prehľadom, ako to vyzerá z užívateľského uhlu pohľadu.

Prihlásenie vyzerá následovne:

Z Appstore si stiahnete appku Clubhouse: Drop-In audio chat

Registrujete sa telefónny číslom. Potvrdíte kód, ktorý vám príde.

Vyžiada si to vaše skutočné meno a priezvisko.

Rezervovaný názov účtu so @

Potom si potrebujete počkať na overenie účtu a pozvánku. Appka upozorní ľudí (podľa tel. čísla), že máte registráciu a ak majú možnosť vás prizvať (počet pozvaní je obmedzený podľa vašej aktivity), ste IN.

Vyplníte profil (BIO) a uvediete, čím ste užitočný/á pre komunitu. Pridáte prepojenia do tlačidiel instagramu a twitteru. Je tam 125 znakové BIO a ľudia sa followujú a vytvárajú rooms. Zintegrujete (vložíte a prepojíte) váš Instagramový a Twitter profil.

Verím, že čoskoro sa táto appka zdokonalí, bude prístupná aj pre Androidy (názov účtu však môžete rezervovať už dnes) a do komentára mi necháte na seba názov účtu, aby sme sa prepojili v Clubhouse.

Pripravila som pre vás krátkeho sprievodcu Clubhouse na YouTube:

 

Inak, ak sa ešte nesledujeme na Instagrame, TikToku, LinkedIne či YouTube, pod´me to napraviť!

www.beacons.ai/tami

Zatiaľ ostávajte v zdraví a dobrej nálade.

TAMI

TAMI

Mgr. Tamara Rogožníková Gončarova, PhD.

O TAMI

Služby

Spolupráca

 

KONTAKT

Marketrix s.r.o. 

Budatínska 3687/10, 851 06  Bratislava

Tel. a WhatsApp:

SOCIALS

LinkedIn

YouTube:

NEWSLETTER

Ešte sekundu počkajte 

Ako bonus odo mňa získate tie najlepšie informácie zo sveta sociálnych sietí. Priamo do e-mailu. Nemusíte nikam chodiť.

Prvé novinky prídu čoskoro. Zostaňte v spojení.